Nasze zwierzątka


Imię Szron
Narodziny 16.01.2014r. w Sieborowicach k/o Krakowa
Charakterystyka Zdystansowany przywódca stada. Dostojnie chodzi na spacery, dumnie trzymając wysoko głowę. Lubi pokazywać kto tu rządzi, a ponieważ jest największy to pozostałe alpaki dostosowują się. Ustawiony na, z góry upatrzonej pozycji, lubi obserwować zachowanie wszystkich w zasięgu wzroku. Gdy głaskane są pozostałe zwierzęta Szron podchodzi dyskretnie i, z niewielką zachętą, pozwala się przytulić.


Imię Julek
Narodziny 18.02.2014r. w Sieborowicach k/o Krakowa
Charakterystyka Julek jest delikatny, płochliwy i piękny. Ma ciemną oprawę dużych czarnych oczu, w którym można dostrzec ufność i tajemniczość. Z wyglądu przypomina miniaturowego dromadera. Delikatna wełna barwy białej i szampańskiej sprawia, że nie chcemy odrywać dłoni od jego zaokrąglonego grzbietu czy długiej szyi. Dzięki lekkiej budowie ciała i długim nogom przypomina baletmistrza.


Imię Syriuszek
Narodziny 02.09.2014r. w Sieborowicach k/o Krakowa
Charakterystyka To urodzony zwiadowca. Najmniejsza alpaka, ale za to najodważniejsza. Gdy tylko coś ciekawego dzieje się lub zostaje otworzone nowe przejście np. do sąsiedniego ogrodu to pierwszy sprawdza nowości. Lubi przebywać wśród ludzi, pozwala się głaskać i przytulać. Ale najbardziej lubi … jeść. Jako jedyny podczas jedzenia nie podnosi łebka znad miski, lecz pochłania wszystko szybko jak odkurzacz. Ma cudowną miękką brązową wełnę. Dzięki spokojnemu i miłemu usposobieniu stał się ulubieńcem naszych gości.


Imię Berni
Narodziny
Charakterystyka Berni to młoda suczka berneńskiego psa pasterskiego. Uczęszcza do psiej zerówki Szkoły dla Psa w Bielsku-Białej. Na razie jest przyuczana do podstawowych zachowań w czasie spacerów oraz poznaje inne psy w jej wieku. W przyszłości chcemy wytrenować ją do roli psa terapeutycznego. Jest dla nas źródłem radości i rozbrajających sytuacji. Jej niesforność rozczula wszystkich domowników. Lubi towarzystwo ludzi. Jest skora do zabawy z innymi zwierzętami.


Gatunek Bażant Zwyczajny
Narodziny 1.05.2018
Charakterystyka Trzy kurki i kogucik spacerują po obszernej wolierze. Młodociane upierzenie powoli przechodzi w kolorystykę dorosłego ptaka. Z zainteresowaniem obserwują wszystko, co dzieje się dookoła. Każdy ruch i dźwięk zwraca ich uwagę. Jednak, gdy usiądziemy w pobliżu woliery, niby nas nie zauważając, ale dyskretnie, zerkając w naszą stronę podchodzą bliżej.


Gatunek Przepiórka Japońska
Narodziny maj 2016
Charakterystyka Wesoła rodzina przepiórek bardzo dobrze czuje się w niskiej trawie. Dzieci czasem z trudem je w niej znajdują. Biały kogucik oraz kremowe i brązowe kurki biegają w swojej wolierce w poszukiwaniu smakołyków. Ptaszki uwielbiają wykopywać płytkie norki i w ten sposób zażywać ziemnych kąpieli. Czasem zniosą jajo, co wywołuje ogromną radość gości, szczególnie tych najmłodszych.


Gatunek Królik
Imię Burgusia
Narodziny lipiec 2017
Charakterystyka Jasno- ceglaste futerko z białymi obwódkami dookoła oczu i jasnym ogonkiem powoduje, że nawet dzieci, które nieufnie podchodzą do większych zwierząt bez obaw głaszczą i przytulają naszą Burgusię. Uwielbia mlecze i sianko. Wesoło kica po swoim kojcu, a czasem nawet wykopie norkę. Jej najlepszym przyjacielem jest Berni- berneński pies pasterski, która nie spuszcza swojej przyjaciółki z oka.